Randevu Al

HABERLER

Yaşam Koçluğuna Dair

Eklenme Tarihi: 16 / 10 / 2011 Yaşam Koçluğuna Dair

Koçluk, spor koçluğundan yola çıkılarak türetilmiş bir kavramdır. Çeşitli alanlarda uzman olan kişilerin, bu alanda daha yeni olanlara yol göstermesi ve onlara kendi yollarını çizmesi için danışmanlık vermesi olarak özetlenebilir.

Koçluk yaklaşımı psikolojik danışma sürecinde de çoğunlukla kullanılır. Koçluk, belli konuları ele aldığında ve o konularda uzman kişilerce yapıldığında çok etkili olabilir. Örneğin yönetici koçluğu, kariyer koçluğu gibi.

Yaşam koçluğu ise biraz daha farklı bir alandır. Yaşam koçluğu, yaşamında daha mutlu olmak isteyen kişiler için verilen bir hizmettir. Bir kişinin yaşamında daha mutlu olması için davranışlarını değiştirmesi gerekir. Davranış değişikliği yaratmak ''Psikolog'' ların ve ''Psikolojik Danışman'' ların uzmanlık alanıdır. Aslında davranış değişikliği yaratmak, psikolojik danışma sürecinin yegane amaçlarından biridir. Davranış değişikliği hassas ve zor bir süreçtir. Bu değişiklik sürecinde başka sorunlar ve dirençler ortaya çıktığında, psikolojik danışman bunlarla nasıl başaçıkacağını bilmelidir. Bunun yolu, insan psikolojisi hakkında derin bir bilgiye ve tecrübeye sahip olmaktan geçer.

Televizyondaki bazı diziler veya filmler bizlere psikolojik danışma hakkında tam doğru olmayan bir resim çizmektedir. Psikolog, sadece dinleyen, ''çocukluğa inen'', ve geçmiş ile uğraşan biri gibi tasvir edilmektedir. Oysa günümüzde psikologlar, artık daha çok ''şimdi ve burada'' ya odaklanmaktadırlar.

Bizler Motive' de, yaşamlarını değiştirmek ve daha mutlu olmak isteyen danışanlarlada çalışıyoruz. Unutmayın ki ''Çözüm sizin içinizde!'' Eğer bu çözüme ulaşmak istiyorsanız, sizi Motive' ye bekliyoruz.

Web Sitemizdeki bu sayfadan veya (0232) 422 43 45 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.