Randevu Al

HABERLER

Stresi Motive İle Yenin: Stresle Başa Çıkma Programlarımız Başlıyor...

Eklenme Tarihi: 19 / 10 / 2011 Stresi Motive İle Yenin: Stresle Başa Çıkma Programlarımız Başlıyor...

Stresin azı aslında ''iyidir''. Belli bir konuya odaklanmamızı, rekabetçi olmamızı ve yan gelip yatmak yerine çalışmamızı sağlar. Ancak fazla stres hayatımız için tehdit edici olabilir. Stres sağlığımızı, işimizi ve ilişkilerimizi bozabilir. Yapılan araştırmalar, doktor ziyaretlerinin %40' ının stres ile alakalı olduğunu göstermektedir.

Bu bakış açısına göre Motive' de bizler, stres yönetimine psikoloji perspektifinden bakıyoruz. Bu bakış açısına göre stres ile başaçıkma, ders öğrenir gibi öğrenilecek tekniklerden çok daha derin bir meseledir. Stres ile başa çıkma ile ilgili mevcut eğitimlerin birçoğu bu sebeple yetersiz kalmaktadır. Stres ile başa çıkarken, stres yönetimi tekniklerinin yanı sıra davranış değişikliği yaratacak psikolojik teknikler de kullanılmalıdır.

Stres ile başaçıkma teknikleri iyi bir kitaptan okunup uygulanabilir; ancak kişi neden stres yaşadığını, hangi mekanizmaların bunda etkin olduğunu ve duygusunu, düşüncesini, davranışını nasıl değiştireceğini kitaptan öğrenemez. Tüm bunlar kişiden kişiye değişiklik gösterir ve bir uzman tarafından dikkatlice ele alınması gerekir. Strese eşlik eden başka sıkıntılar var ise onları da gözden geçirmek ve görüşmelerde ele almak gerekir. Motive' de ''Stres ile Başaçıkma Programı'' bu bakış açısı ile oluşturulmuştur.

Program temel olarak 6 seanstan oluşmaktadır ve aşağıdaki konuları kapsamaktadır:

  • Stres nedir?

  • Stresin belirtileri nelerdir?

  • Duygu, düşünce ve davranışlarımız nasıl şekillenir? Zihnimiz nasıl işler? Bunların stresle ilişkisi nedir?

  • Temel İletişim Becerileri

  • Zaman Yönetimi

Bu konuların yanı sıra, program boyunca terapistiniz ile birlikte, yaşadığınız stresi nasıl yeneceğinizi ve bundan sonra sorunlarınız ile baş ederken neler yapabileceğinizi ayrıntılı bir şekilde çalışacaksınız.

''Stresle Başa Çıkma Programı'' 6 hafta boyunca devam etmektedir. Seanslar haftada 1 gün yapılmaktadır. Her bir seans 60 dakika sürmektedir.

''Stresle Başaçıkma Programı'' hakkında bilgi almak ve randevu almak için

(0 232) 422 43 45 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.