Randevu Al

HABERLER

Motive’de Kişisel Koçluk

Eklenme Tarihi: 24 / 05 / 2012 Motive’de Kişisel Koçluk

Motive, Psikolojik Danışmanlık, Çift ve Aile Danışmanlığı hizmetlerinin yanı sıra, şimdi de “Kişisel Koçluk” hizmetini hayata geçiriyor. Belirli bir soruna yönelik olarak gerçekleştirilen Psikolojik Danışmanlıktan farklı olarak Kişisel Koçluk hizmeti, mutlaka önemli bir sorununuz olmadan da faydalanabileceğiniz ve verim alabileceğiniz bir danışmanlık yöntemidir. Hayatınızda daha ileri gitmek istediğiniz alanlar için Motive Kişisel Koçluk, sizi amacınıza ulaştıracak en doğru adres!

Kişisel Koçluk nedir? Yaşam Koçluğu'ndan farklı mıdır?

Kişisel Koçluk terimi daha genel bir terimdir ve Yaşam Koçluğu, Kariyer Koçluğu, Stres Koçluğu ve Öğrenci Koçluğu gibi koçluk alanlarını kapsar.

Neden Motive Koçluk Hizmeti Almalıyım?

İşinizde başarılı olduğunuz halde, bazı alanlarda daha iyi olabileceğinizi hissediyor, ama bunu nasıl gerçekleştireceğinizi bilmiyor musunuz?

MotiveKoç ile beraber potansiyelinizi keşfe çıkabilirsiniz.

Kişisel gelişim yolunda ilerlemek, kendinizi tanımak ve potansiyelinize ulaşmak mı istiyorsunuz? 

MotiveKoç sizin kendi içinizdeki çözümleri ortaya çıkarmaya yönelik soru ve tekniklerle nereye gitmek istediğiniz konusunda sizinle beraber çalışacaktır.

Stresin size zarar vermesinden bıktınız mı? 

Stres sağlıktan iş yaşamımıza kadar hayatımızın pek çok alanını olumsuz etkilemekte. MotiveKoç’un amacı, kendi özel “stres ile mücadele” sisteminizi kurmanıza yardımcı olmaktır.

Hoşunuza gitmeyen özelliklerinizden arınmak mı istiyorsunuz? 

Değişim yolunda MotiveKoç sizinle beraber yürüyecektir. 

Çözemediğiniz bir sorununuz mu var? 

MotiveKoç sayesinde seçeneklerinizin net bir şekilde ortaya çıktığını görebilirsiniz.

Ders çalışmakta sıkıntı mı çekiyorsunuz? 

MotiveKoç ders çalışma eyleminin zorluğunun farkındadır. Size mutlaka çalışmanız gerektiğini söyleyip aksi takdirde neler kaybedeceğinizden bahsetmez. MotiveKoç, neden ders çalışamadığınızla da ilgilenmez. Koçunuzun amacı ders çalışamama sorununuza kendi özel çözümünüzü üretmekte size yardımcı olmaktır.  

MotiveKoç kimdir?

MotiveKoç hizmeti, Motive Psikolojik Hizmetler kurucularından Psikolog Tarık Gandur tarafından yürütülmektedir. 

Kişisel gelişim, koçluk ve pozitif psikoloji alanları ile profesyonel olarak ilgilenen Tarık Gandur, psikoterapi ve psikolojik danışmanlık alanlarındaki deneyimlerinin yanı sıra, katıldığı önemli eğitimlerle de Koçluk çalışmalarını pekiştirmektedir: 

  • Avrupa’ nın En Büyük Çözüm Odaklı Yaklaşım Eğitim Merkezi olan Brief London’ dan Harvey Ratner yönetiminde İstanbul Davranış Bilimleri Ensititüsü’nden Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi.

  • Pozitif Psikoloji’ nin “babası” kabul edilen Prof. Dr. Martin Seligman’ ın iki öğrencisi tarafından kurulmuş olan Positive Matters tarafından düzenlenen “Kariyer Danışmanları ve Kariyer Koçları için Pozitif Psikoloji Uygulamaları” online çalışma grubu. 

  • İngiltere’ nin en önemli uzaktan eğitim kurumlarından olan ve Dünya’nın iki büyük koçluk derneğinden biri olan Association for Coaching tarafından tanınmış olan Learning Curve ile İleri Yaşam Koçluğu Diploması eğitimi*
  • Avrupa Bilişsel Davranışçı Terapi Birliği eski Başkanı Mehmet Z. Sungur ile Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi*.  

MotiveKoç’ un Koçluk Yaklaşımı nedir? 

MotiveKoç’ ta faydalanabileceğiniz koçluk çalışmaları tek bir kurama ya da koçluk okuluna dayanmaz. Koçluk yaklaşımının temelinde yer alan Çözüm Odaklı Yaklaşım’ ın yanı sıra, Uygulamalı Pozitif Psikoloji de çalışmalarda yoğunlukla kullanılır. Bilişsel Davranışçı teknikler ve Öyküsel Terapi teknikleri de MotiveKoç’ un çalışmalarına önemli bir katkı sağlar. Dolayısıyla MotiveKoç’ un yaklaşımı her danışanın bireysel ihtiyacına göre şekillenir.

 

MotiveKoç’ un farkı nedir? 

  • Psikolojik Danışmanlık çalışmaları da yürüten Tarık Gandur, gerekli durumlarda daha geniş bir yelpazede müdahalelerde bulunabilecek deneyime sahiptir.

  • MotiveKoç çalışmalarında çoğunlukla Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi’ yi temel alan Çözüm Odaklı bir yaklaşımı benimser. Buna göre Koç, sorununuzun neden oluştuğu ile ilgilenmez. Bunun yerine, ulaşmak istediğiniz hedefler üzerinde durur ve bunlara ulaştığınızda nelerin farklı olduğunu sizinle araştırarak doğrudan çözüme yönelir. Bu yaklaşım daha hızlı sonuç almanızı ve kendi ürettiğiniz çözümleri hayatınıza geçirmenizi sağlar.

  • MotiveKoç tek bir koçluk okuluna bağlı kalmadığından, hem psikoterapi, hem de koçluk çalışmalarından edindiği deneyimler sayesinde yaklaşımını danışanın ihtiyacına göre şekillendirir. 

  • MotiveKoç hem psikoterapi hem de koçluk alanında sürekli eğitimler ile yenilikleri takip eder. Yurtiçinden alamadığı eğitimleri internet ortamında, video konferans ve benzeri yollar ile yurtdışından alarak alanındaki yeniliklerle uygulama yöntemlerini düzenli olarak besler.

Dilerseniz siz de 0232 422 43 45 numaralı telefonu arayarak MotiveKoç’ tan randevu alabilir, ihtiyacınıza yönelik çözümlere koçunuzla birlikte kısa sürede ulaşabilirsiniz!

(Randevu alırken, lütfen "Motive Koçluk Hizmeti" almak istediğinizi belirtiniz.)