Randevu Al

BLOG

Anne – Baba Tutumları: Hangi̇si̇ Doğru?

Eklenme Tarihi: 26 / 02 / 2015, Yazar: Pınar Akdemir Gandur Anne – Baba Tutumları: Hangi̇si̇ Doğru? Ebeveynlik süreci, çocuğunuzun gelişimine dair keyifli pek çok anıyı biriktirdiğiniz, bir yandan tecrübe kazandığınız ama bazen de çocuğunuza nasıl yaklaşacağınız konusunda tereddüt yaşayabildiğiniz, ömür boyu devam eden bir süreç. Çalıştığım ailelerle yaptığım görüşmelerde, anne babaların çocukları ile ilgili beklentilerini mutlaka konuşurum. Onlardan aldığım yanıtlar ortak bir niyette buluşuyor. O da şu: Her anne baba çocuğunu mutlu, kendine güvenen, sorumluluk sahibi, başarılı, sosyal bir birey olarak yetiştirmek istiyor. Fakat bu niyeti gerçekleştirmeye çalışırken, ailelerden şuna benzer pek çok yakınma ifadeleri de duyabiliyorum: “İnatçılığı ile baş edemez oldum” “Ne yapsam işe yaramıyor” “Bir ara davranışları düzelir gibi oldu ama birkaç gündür yine çok sinirli, bize ters davranıyor, hiç sözümüzü dinlemiyor” gibi. Bunun gibi ifadeler size de tanıdık geliyorsa, çocuğunuza karşı nasıl davranmalı, anne- baba olarak nasıl bir tutum sergilemelisiniz?

Öfkesiz Olunmaz, Ama Öfkeyi Doğru İfade Etmeyi Öğrenebiliriz.

Eklenme Tarihi: 23 / 06 / 2014, Yazar: Tarık Gandur Öfkesiz Olunmaz, Ama Öfkeyi Doğru İfade Etmeyi Öğrenebiliriz. Öfke ve öfke yönetimi son zamanlarda oldukça popüler bir konu. Toplum olarak daha mı öfkeli olduk, yoksa artık bu öfkemize çare aramaya mı başladık, bunu bilemiyorum. Bildiğim şey ise, öfke yönetimi dediğimiz şeyin çoğu zaman yanlış anlaşıldığı. Ne demek istediğimi anlatmadan önce öfkenin ne olduğuna kısaca değinmek istiyorum

Kısa Süreli Terapi: Psikolojik Destek Almanın Hızlı ve Etkili Yolu

Eklenme Tarihi: 26 / 05 / 2014, Yazar: Tarık Gandur Kısa Süreli Terapi: Psikolojik Destek Almanın Hızlı ve Etkili Yolu Bazılarımız televizyondan, bazılarımız da hayat tecrübelerinden duymuştur. Psikoterapi ve psikolojik danışmanlık almak genellikle uzun süren, onlarca seans takip etmenizi gerektiren, bazen yıllarca sürebilen ve dolayısıyla da çok masraflı bir hizmet olarak anlatılır. Ancak son yıllarda bu durum değişti ve sorunlarınızın çözümü için takip etmeniz gereken seans sayısı oldukça düştü.

Neydi Bir Arada Tutan Şey İkimizi?

Eklenme Tarihi: 11 / 04 / 2014, Yazar: Pınar Akdemir Gandur Neydi Bir Arada Tutan Şey İkimizi? Kadın ve erkek gergin bir gülümsemeyle odaya girdiler. Birbirlerine temas etmemeye dikkat ederek, çift kişilik koltuğun bir köşesine kadın, diğer köşesine erkek oturdu. Neredeyse sırtlarını birbirlerine çevirmiş iki yabancı gibiydiler. Belli ki kızgınlardı birbirlerine, hem de kırgın… Kim, nereden, nasıl başlayacağını bilemedi.

Yeni Yılda Yepyeni Bir “Ben” Olmaya Ne Dersiniz?

Eklenme Tarihi: 25 / 12 / 2013, Yazar: Tarık Gandur Yeni Yılda Yepyeni Bir “Ben” Olmaya Ne Dersiniz? Yeni yıla oldukça az bir zaman kaldı. Belki de çok da istediğiniz gibi geçmemiş olan bir yılı geride bırakıyorsunuz ve önünüzde umutlarınızı tazeleyen yepyeni bir yıl var. Bu yüzden olsa gerek, yeni yılda yenilenme fikri oldukça popüler bir kavram.

izmir psikolog, psikolog izmir, izmir'de en iyi psikologlar, izmir terapi