Randevu Al

BLOG

Çocuğuma Okul Seçerken...

Eklenme Tarihi: 27 / 07 / 2015, Yazar: Pınar Akdemir Gandur Çocuğuma Okul Seçerken... Doğumla birlikte, hatta bazen doğumdan önce çocuğunuzla ilgili planlar yapmaya başlarsınız. Çocuğunuzun doğumuyla birlikte süreç ilerledikçe, onun gelişimine dair aklınıza takılan sorular farklılaşır. Aklınıza takılanlarla ilgili kimi zaman kitaplar okur, internetten araştırma yapar, kimi zaman da bir uzman görüşüne ihtiyaç duyabilirsiniz. Çocuğunuza yararlı olacak ve onun gelişimine katkı sağlayacak şeyleri uygulamaya çalışırsınız. Sonra bir gün gelir ki, artık evde çocuğunuza sunabileceğiniz şeyler sınırlı kalmaya başlar. Artık çocuğunuzun kendi sosyal çevresini oluşturma, yaşıtlarıyla bir arada oyun oynama ve gelişimiyle ilgili basamakları sürdürme zamanı gelmiştir. Onun için en iyi olacağını düşündüğünüz okul öncesi eğitim kurumunu aramaya başlarsınız.

Yaz Tatilinde Çocuğumla Birlikte Neler Yapabilirim?

Eklenme Tarihi: 13 / 07 / 2015, Yazar: Pınar Akdemir Gandur Yaz Tatilinde Çocuğumla Birlikte Neler Yapabilirim? Yaz tatili çoktan başladı. Aileler bir yana, özellikle çocuklar için yorucu, tempolu bir okul dönemi geride kaldı. Eminim yaza dair ailecek planlarınız var. Bu planlarınızın içine çocuğunuzun güzel bir tatil geçirmesi de dahil.

Cinsel Yönelimi Anlamak

Eklenme Tarihi: 29 / 06 / 2015, Yazar: Tarık Gandur Cinsel Yönelimi Anlamak Cinsel yönelim, yani gey, lezbiyen, biseksüel veya heteroseksüel olmak oldukça merak edilen bir olgu. Toplumun önemli bir kısmı da bunun bir rahatsızlık, hastalık olduğunu zannediyor. Zannediyor diyorum çünkü bilinçli olarak bunu bir hastalık olarak sunan homofobik sözde bilim adamlarına göre bu kitle bilmediği için kulaktan dolma bilgiler ile hareket ediyor. Bu yazının amacı, işte bu zanneden kitleye ulaşmak ve onların zannettiklerinin bilimsel olarak yanlış olduğunu anlatmak. Bunu yapmak için öncelikle kavramlara bir açıklık getirmek niyetindeyim. Gey nedir, cinsel yönelim nedir bunları toplumsal önyargılardan ayırarak objektif bir biçimde sunmaya çalışacağım. Bunu yaparken dört temel kavramdan bahsedeceğim: Biyolojik cinsiyet, cinsiyet rolleri, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim. Bu dört kavramın ne kadar birbirine karıştırıldığını göreceksiniz.

Meditasyon: Herşeye Kadir Bir Sihir Mi, Yoksa İçi Boş Bir Balon Mu?

Eklenme Tarihi: 20 / 04 / 2015, Yazar: Tarık Gandur  Meditasyon: Herşeye Kadir Bir Sihir Mi, Yoksa İçi Boş Bir Balon Mu? Malum, kişisel gelişim son zamanların favori konularından. Kişisel gelişim deyince, hiçbir bilimsel dayanağı olmayan Secret, Melek Terapisi NLP gibi yöntemler maalesef çoğunlukta. Hal böyle olunca insan kişisel gelişim adı altında popüler olan her yöntemden şüphelenir oluyor. Meditasyon da son zamanların gözde konularından. Peki meditasyon nedir? İçi boş iyi pazarlanmış bir balon mu? Bir mucize mi? Kısa cevabım: ikisi de değil. Uzun cevabı aşağıda okuyabilirsiniz.

Etkili Zaman Yönetimi İçin 10 İpucu.

Eklenme Tarihi: 25 / 03 / 2015, Yazar: Tarık Gandur Etkili Zaman Yönetimi İçin 10 İpucu. Doğru zaman yönetimi, özellikle de çalışma hayatında, üzerimizdeki stresi büyük ölçüde hafifletebilir. Elbette bunun tersi de mümkün. Yani zamanı doğru yönetememek de önemli bir stres kaynağı olabilir. Özellikle de iletişimin ve bilgiye ulaşımın akıl almaz bir şekilde değiştiği bu günlerde. Artık çok hızlı değişen koşullara ayak uydurmak gerek.